Сауни, лазні та комплектуючі

Лазня та сауна – що спільного

Баня — приміщення, обладнане для миття тіла з одночасною дією води та гарячого повітря (в турецьких та римських лазнях) або пари (у російській та фінській лазні). Часто в це поняття вкладається весь комплекс дій, які здійснюються людиною в лазні або пов'язані з нею.

Традиційні лазні (сільські) діляться на: Лазні, що опалюються «по-чорному», мають відкрите вогнище, яке прогріває не тільки каміння, а й стіни лазні. Дим від вогнища виходить через двері чи віддушину у стелі. Зазвичай у ній є кам'янка з валунів-котунів і котел для гарячої води. При неправильній топці лазня "гірчить". Деревина всередині лазні сильно коптиться, в результаті стіни лазні темного кольору, але це також служить як дезінфекція приміщення лазні. Перед використанням необхідно провітрити від диму та вимити від кіптяви полиці.

Лазні, що опалюються «по-білому», бувають різних конструкцій. У такій лазні обов'язково є кам'яна, цегляна чи металева піч із баком для нагрівання води. Така лазня вимагає для нагрівання більше дров, проте набагато простіше та приємніше в експлуатації. Таку конструкцію мають і сучасні індивідуальні лазні.

Лазня всередині печі. Піч протоплюється, в чавунах нагрівається вода. Після топки з підлоги печі забирається попіл і насипається солома. Жар згрібається в куток печі. Після цього можна митися, залізши в піч, і навіть обережно паритися віником, щоб не натягати на себе сажі. Сучасним аналогом такої лазні є парилки.

Сауна найбільш близька до лазні, приписуючи лазні вологу пару, а сауні — суху. Останніми роками в нас стало престижно відвідувати сауну, а не парову баню. Адже справжня народна сауна нічим не відрізняється від парової лазні. І в лазні, і в сауні давно отримували пару, поливаючи розпечені на вогні камені. Користувалися віниками у процесі лазневої процедури. Коли розігрівалися, кидалися в холодну воду чи снігову кучугуру.

Сауна — рідна сестра парової лазні (до речі, «сауна» у перекладі таки означає «лазня»). Батьківщиною і лазні і сауни є одна і та ж зроблена з колод хата, що нагрівається «по чорному».

Робочі години

  • ПН 09:00 - 17:00
  • ВТ 09:00 - 17:00
  • СР 09:00 - 17:00
  • ЧТ 09:00 - 17:00
  • ПТ 09:00 - 17:00
  • СБ/НДЗАЧИНЕНО

Контакти

Адреса:
м.Київ вул. Набережно-Корчуватська, 136

Телефони:
Відділ продажів: (050) 834 -11-77
Начальник виробництва: (067) 244-86-63

E-mail:
130474@ukr.net